Hiába csatlakozott Románia a schengeni övezethez: nyilvánvalóvá vált, hogy nagy veszély fenyegeti a lakosok mobilitását
A vasútfejlesztések nem a megszokott mederben zajlanak a keleti szomszédunkban.
Legalábbis a listák és számok szintjén – jegyzi meg a Főtér.
Az erdélyi magyar honlap ismerteti a Global Firepower felmérést, amelyből kiderül, Románia egy helyet javítva a 39. helyet foglalja el a világranglistán. A román hadsereg létszáma nem változott, 70 000 aktív katona, és további 50 000 tartalékos alkotja. A tankok száma 700-ról 943-ra nőtt, a páncélozott harcjárművek/lövészpáncélosok száma 1400-ról 1369-re csökkent. A légierő állománya 141 gép.
Mint írják, a „szegény haditengerészet" a család fekete báránya, annak ellenére, hogy Románia stratégiai fontosságú kijárással rendelkezik a Fekete-tengerre. „Továbbra is három fregatt, négy korvett és 3 járőrhajó ring a román vizeken. És tudjuk, egy részük bizony eléggé rozoga, igazából csak Piszkos Fred és társai vállalkoznának velük egy nagyobb utazásra” – kommentálja a haditengerészet állapotát a Főtér.
Az online lap beszámolója szerint keleti szomszédunknál egyáltalán nem voltak megelégedve a helyezéssel, de – mint ahogy arról beszámoltak – azzal nyugtatták magukat, hogy Magyarország mögöttük foglal helyet. Magyarország ugyanis – egy helyet javítva 2018-hoz képest – az 54. pozíciót foglalja el. Európai viszonylatban a két ország a 13., illetve a 16. helyen áll, a térséget nézve Románia az ötödik, Magyarország a hetedik.
(Mandiner)